Varování před ochranáři v Českém ráji


Informace na této stránce byly 13.8.2013 na základě velmi ostře formulované žádosti (s odkazem na trestní zákoník) RNDr. Lenky Šoltysové (Agentura ochrany přírody a krajiny ČR) a Petra Jenče (bývalý(?) člen Stráže přírody působící v CHKO Český Ráj) pozměněny tak, aby nebyly soudně napadnutelné.
Hlavní sdělení se ale nezměnilo a navíc jsem přidal pár nových relevantních informací.

Informace z ledna 2008

Vše výše uvedené stále platí - zde si kupříkladu můžete přečíst, jak jedni kamarádi dopadli... Mimochodem, v tomto cancáku je výslovně zmiňován p. Jenč.

Stav v roce 2011

Citace e-mailu od Lišáka (TT US Liberec) - zkráceno na základě výše zmíněné žádosti, kurzívou doplněny poznámky a vysvětlivky pro ochranáře:

Situace v Ráji se prý zlepšila, ale já to považuju za účelový kec ze strany CHKO. V roce 2004 jsme platili 1000 Kč na Klokočkách, a to po 38 letech ježdění do Klokoček. Všechny kempy (pro ochranáře: "nelegální tábořiště") tam byly v letech 2000 - 2002 zničeny, a taky můj U Hřiba na Drábovně.

... Zde byla zmínka o Lence Šoltysové a Petru Jenčovi ...

Na jaře 2011 spala spřátelená osada (pro jistotu nejmenovaná) na známém místě V Soutěsce a byli v 1:30 ráno přepadeni ochránci. Bohužel oheň ještě doutnal, tak to nešlo zatlouct. Všichni byli pozváni (ve všední den) do Turnova na správu k projednání a zaplatili tam pokutu.
Potom v létě 2011 jsem měl jednání s pracovníkem CHKO ing. Petrem Kořínkem, který se mě zdál poměrně rozumný a sympatický, a ten tvrdil, že Jenč už nemá právo v Ráji pokutovat. Nicméně hned to samé léto byl Jenč v televizi a pokutoval nějakou nešťastnou rodinku, co si opekla pod převisem buřt. Nebyli to trampi, ale na pěkném ohništi nemohli ani oni spáchat nějaké škody.
V červenci 2011 jsme k našemu zděšení našli zničený kemp Naděje 28, který hlavní vlnu ničení přestál, ale to teda znamená, že likvidace pokračují. A pokud jde o kempy mimo chráněné území, tak ty neexistují z prostého důvodu, že neexistuje nechráněné území.

Informace z května 2014

V sobotu 17.5.2014 cca ve 23:00 jsme potkali Jenče v dámském doprovodu v Americe. Akorát jsme přišli z hospody v Klokočí, oheň jsme nedělali (konec konců ani jsme to neměli v plánu) a stanovat před jeskyní je docela blbost, tak nás nemohl ani pokutovat ani vyhodit. Mlel něco o maloplošných chráněných územích a snařil se nás přimět, abychom jeskyni opustili a šli spát kamsi do deště u hospody nad Průchody - ale nám se nechtělo, tak rezignoval. Kupodivu nebyl vyloženě agresivní.

Víte-li více, než je zde napsáno, zkuste mi to, prosím, sdělit mailem. Bude-li informace relevantní, zveřejním ji zde.


Zpět na moji domovskou stránku
Stránka vznikla: 22.12.2002
Poslední změna: 6.6.2014